Dziś niedziela, piękne słońce, kawa, ciasteczka i przemiła rozmowa z projektantką naszych tapet dla dzieci, Justyną.

HDRD: Witaj.

Justyna: Witaj [hahaha].

HDRD: Justyna chcielibyśmy odsłonić kulisy naszej pracowni. Skąd biorą się pomysły na tapety HDRD. Czy zgodzisz się opowiedzieć trochę historii naszej pracy.

Justyna: Pewnie… Jest to niesamowita przygoda, więc czemu nie 🙂

HDRD: Jak długo trwa ta przygoda? Jak się wszystko zaczęło…

Justyna: Oooo…. dwa lata? Wszystko zaczęło się na koniec moich studiów. Poszukiwałam firmy, która wyprodukuje tapety mojego autorstwa, będące nie tylko poszukiwaniem moich korzeni, ale również moją pracą magisterską. Właścicielki HDRD poznałam na targach w Poznaniu, i wydawały się wówczas bardzo miłe [hahahaha], od razu załapałyśmy niewidzialną nic porozumienia. Stało się to oczywiste, że druk moich tapet zlecę HDRD. I tak się zaczęło …. A potem to już jakoś wszystko samo wyszlo i jakoś ciągle idzie …

HDRD: Mówiłaś o swoich korzeniach. Jakie one są ?

Justyna: Jestem Polką, jeśli o to chodzi 🙂 Mieszkam niedaleko Gdańska, a rodzinne korzenie? …… to długa historia, i chyba nie ten wywiad 😉 Moje wzory odzwierciedlają moje pasje, a nimi są na pewno Żuławy, morze, sztuka klasyczna, postmodernizm, Polska szkoła filmowa, minimalizm, …. Wystarczy?

HDRD: Czyli taka jest geneza twoich pierwszych wzorów tapet. A jak rodzą się wzory tapet dla dzieci?

Justyna: To proces, który przebiega różnie. Najczęściej jest to impuls, który pochodzi nie tylko z mojego wnętrza ale również często ze świata zewnętrznego. Takim światem jest na przykład głos dziecka „Chcę tapetę w jednorożce”. No i wówczas przychodzi czas na jednorożce. Nie chce powielać wzorów, które już istnieją więc szukam pomysłów na to, czym można by zaskoczyć.

HDRD: A czym można zaskoczyć w jednorożcach?

Justyna: I tutaj trzeba powrócić do świata dziecka, bo to co nas dorosłych zaskakuje, dla dziecka jest oczywistością. Jednorożec dziecka to nie piękny, tęczowy biały konik ze złotym rogiem, to często prosty konik z kreską wystającą z czoła. Czysta prostota to to, co kocham.

HDRD: Ujawnijmy zatem wzór naszego jednorożca…

Justyna na koniec podpowiedz naszym czytelnikom jaki trend HDRD będzie promował w 2019?

Justyna: Rok 2019 będzie rokiem mistrzów. „We are the champions” to motto dla kolekcji 2019/2020. Mamy już Siłaczy, Akrobatów i wkrótce napływają Pływacy … reszty nie będę ujawniać.

HDRD: Justyna dziękuję za rozmowę i za naszą świetną rozwijająca się współpracę.

Justyna: Dziękuję Jolu.

Tapeta dla dzieci w Jednorożce